آشنایی با بیوگرافی دکتر محمد جواد بابائی (مستر دیتاسنتر)

دکتر محمد جواد بابائی بنیانگذار انجمن دیتاسنتر ایران (لینک www.irandcf.com) و خالق برند مستر دیتاسنتر در ایران، دانش آموخته دانشگاه دیتاسنتر اشنایدر الکتریک فرانسه میباشد. وی به عنوان طراح، مشاور، ناظر، مولف، محقق، مخترع و کارشناس رسمی در حوزه زیرساخت دیتاسنتر در ایران شناخته میشود. از افتخارات وی ارائه 15 سال خدمت صادقانه در حوزه زیرساخت مراکز داده است که باعث شد در سال 1397 به عنوان مخترع و نفر اول جشنواره امتنان از نخبگان حوزه کسب و کار که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار میشود در سطح استان اصفهان برگزیده شود.

50

پروژه

25

تالیفات

15

سال سابقه

mr1
1399

ممیزی و رتبه بندی

شروع فاز اجرایی ممیزی و رتبه بندی مراکز داده در ایران

1398

ممیزی

عضو کمیته مرکزی نظام ممیزی و ارزیابی مراکز داده ایران

1397

اختراع و تالیف

اختراع مشارکتی دستگاه ماهون ( نوار قلب دیتاسنتر) و انتشار کتاب دکترین دیتاسنتر.

1396

نظام صنفی رایانه ای

عضو هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای – دبیر کمیسیون شبکه و دیتاسنتر کشور

1384 – تا کنون –

شرکت بین المللی مهندسی سیستم ها و اتوماسیون (ایریسا)

– طراح، مدیرفنی و مدیر پروژه حوزه زیرساخت مراکز داده.

تاریخچه مستر دیتاسنتر و انجمن دیتاسنتر ایران

دکتر محمد جواد بابائی از سال 1384 در پروژه پشتیبانی سخت افزار Main Frame مرکز کامپیوتر فولاد مبارکه اصفهان مشغول به کار شد و به دلیل علاقه زیاد به زیرساخت های این مراکز اقدام به مطالعه مباحث مرتبط با این موضوع نمود. همزمان با انتشار اولین نسخه استاندارد TIA-942 در سال 1388 اقدام به مطالعه و ترجمه این استاندارد نمود. در تاریخ 26 بهمن ماه سال 1388 اقدام به تاسیس سایت TIA942.ir در راستای توسعه دانش استانداردسازی مراکز داده در ایران نمود و به دلیل آن که در آن زمان تنها مرجع فارسی زبان استاندارد مراکز داده در ایران و جهان به شمار میرفت از اقبال فراوانی برخوردار گشت. او پس از آن که اقدام به انتشار تجربیات و مطالعات خود در حوزه مرکز داده استاندارد در قالب درس های بیستگانه آموزشی طراحی دیتاسنتر نمود بنابه اقتضای شرایط و به منظور ایجاد یک جامعه مجازی از متخصصان، مشاوران، طراحان و تامین کنندگان تجهیزات حوزه دیتاسنتر اقدام به تاسیس انجمن دیتاسنتر ایران در تاریخ 17 تیرماه سال 1392 نمود. این انجمن دارای بخش های متنوع به منظور پاسخگویی به نیازهای اعضا بوده و در زمان نگارش این متن دارای بیش از 5000 عضو فارسی زبان از ایران و سایر نقاط جهان میباشد.

هلدینگ الکترونیکی انجمن دیتاسنتر ایران در شبکه های مختلف اجتماعی به منظور تجمیع پتانسیل اعضا اقدام به ایجاد گروه هایی نظیر بازارچه انجمن دیتاسنتر ایران، بانک رزومه و فرصت های شغلی ، کانال علوم و فناوری اطلاعات انجمن، نیازمندی های انجمن دیتاسنتر ایران و آکادمی انجمن دیتاسنتر ایران نموده است.

همچنین مستر دیتاسنتر و دکتر دیتاسنتر دو برند ثبت شده ارائه خدمات مشاوره در حوزه ممیزی، بهینه سازی و مدرن سازی مراکز داده میباشد که زیر مجموعه هلدینگ بزرگ الکترونیکی انجمن دیتاسنتر ایران میباشد.

دکتر بابائی تالیفات مختلفی نظیر کتاب آموزش کار با شبیه ساز گرین کلود و کتاب مکاتب متدولوژی ، طراحی، مدیریت و نگهداری مراکز داده را به صورت مشارکتی و کتاب آموزش طراحی مراکز داده با نگاهی بر استاندارد TIA942 را شخصا تالیف و منتشر نموده است.

من در شبکه‌های اجتماعی

Mr.Datacenter