5 نکته مهم در انتخاب مرکز داده

چه نکاتی در انتخاب مرکز داده در نظر بگیریم؟

🔸مکان
مکان دیتاسنتر باید به راحتی برای شما در دسترس باشد. ممکن است با وجود یک دیتا سنتر با فاصله زیاد نسبت به محل کسب و کارتان بتوانید مقداری پول ذخیره کنید، اما مزایای بسیاری را به خاطر این موضوع از دست خواهید داد.

🔸قابل اعتماد بودن
قابل اعتماد بودن یک مکان برای دیتا سنتر به معنی داشتن یک یا چند منبع پشتیبان تغذیه قدرتمند، سیستم‌های افزونه قوی برای مواقع اضطراری به علاوه تهویه و خنک‌سازی مناسب است. فراموش نکنید که 93 درصد شرکت‌ها به دلیل عدم وجود مکان مناسب، دچار از کارافتادگی دیتاسنتر در طول یکسال به مدت ده روز یا بیشتر می‌شوند.

🔸امنیت
یک دیتاسنتر همه اطلاعات و برنامه‌های سازمانی شما را میزبانی می‌کند و یک مشکل کوچک امنیتی نیز می‌تواند برای مجموعه شما فاجعه بار باشد. منظور از امنیت یک دیتا سنتر، داشتن تکنولوژی و نرم‌افزارهایی برای محافظت از دارایی شما به همراه امنیت سخت‌افزاری و فیزیکی است.

🔸انعطاف‌پذیری
اگر کسب و کار شما با توجه به پروژه‌های مختلف، تغییرات متفاوتی را تجربه می‌کند، باید دیتاسنتری داشته باشید که انعطاف‌پذیر بوده و بتواند نیازهای شما را پاسخگو باشد. تکنولوژی‌های جدید این امکان را برای شما فراهم می‌کنند.

🔸اعتبار
زمانی که می‌خواهید برای خرید سرویس از دیتاسنتر اقدام کنید، باید تحقیقات مختلفی انجام دهید و میزان اعتبار مراکز گوناگون را بسنجید. هیچ سرویس دهنده‌ای بی نقص نیست اما مطالعه بازخورد و سوابق کاری به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. سابقه انجام ممیزی و رتبه بندی مرکز داده نیز میتواند نشان دهنده وضعیت اعتبار فعلی مرکز داده باشد.

یک نظر بگذارید